deda Mare- jos jedan zadatak sa iq testa

Sekcija foruma namenjena svim zanimljivim matematičkim problemima, trikovima, mozgalicama ...

deda Mare- jos jedan zadatak sa iq testa

Postby bojca » Tue Apr 02, 2013 11:01 am

Image
Aj sad budite junaci.... :roll:
bojca

Re: deda Mare- jos jedan zadatak sa iq testa

Postby sadat10 » Mon Jul 01, 2013 8:03 pm

Mislim da je odgovor 0 ( nula ). Jer bi svaki drugi bio pogresan, jer kad bi napr. rekli da je duplo hladnije -0.5 C. ne bi bilo tacno zato sto je za -0.25 duplo hladnije -0.5 itd. Sto znaci da sistem eliminacija dolazimo do 0. Sta vi mislite ?
sadat10

Postby edward » Thu Sep 12, 2013 7:18 pm

teško da je tako jednostavno :D hmm... možda ima veze sa nekom sekvencom :D prvi put smo imali da je taj dan bilo 6 a sutra 3 ... sljedeći put smo imali da je taj dan (kad su pitali) bilo -4 a sutra -8 :D znači prvi put kad su pitali temperatura otišla za -3 stepena, drugi put za -4 stepena... paa zato kažem da je ovaj put bilo -5 stepeni :D možda potrefim xD

Eevo sad sam pomislio da nije nešto vezano za stepene, odnosno o kojim stepenima se radi... npr. ovo u je stepenima celzijusevih, pa se mogu pretvoriti u kelvine i eto ga da se riješiti lahko :D ali onda ne vidim kako bi se to isto dalo primjeniti na ove pokušaje prije :D tako da sam na početku :D
edward

Postby edward » Thu Sep 12, 2013 8:36 pm

evo još jedna misao potrošena na ovo :D
Code: Select all
y = x - ( |x| / 2 )
to bi bila formula koja bi se mogla koristiti u prvom i drugom slučaju :D ali to bi onda bilo da je y=0 za treći slučaj... što mi ispada prejednostavno :D ima li iko rezultat? :D
edward

Postby sadat10 » Mon Sep 30, 2013 8:29 pm

Kako ti kazes edward, da je -5 , opet moram da odgovorim na moj nacin , da bi -5 bilo ako je prethodnog dana bila temperatura -2.5 . A ako bi C pretvorili u K kao sto si rekao nismo u mogucnosti da primenjimo na prethodno pomenute temperature.
sadat10

Postby edward » Sun Oct 06, 2013 2:46 pm

to važi samo ako se primjeni ova formula što sam naškrabao :D ali ne mora biti to pravilo :D već rekoh, možda je sekvenca... možda ovo što deda kaže nema nikakve veze sa rješenjem ;) sad sam se sjetio da ima i ono "nema rješenja" rješenje, jer nema smisla da dedo može da pogodi kolika će biti temp.
edward

Postby gari95 » Tue Apr 22, 2014 6:48 pm

fora je u tome sto je drugog dana dedu Marka zamenio deda Mare za koga ne znamo dali tačno prognozira :)
gari95

Postby milosmilosm » Thu Mar 23, 2017 10:49 am

Minimalna temperatura sutrašnjeg dana bila je -3.6 stepeni.
milosmilosm

Return to Logički problemi i mozgalice